Radka Turzíková

kapelnice

Cimbál, kytara, mandolína

Zpěv

Hudba k textům, hudební úpravy

Je zakladatelka kapely od roku 2005, kdy měla pouhých 12 let. Kapela je pro ni celoživotní láska a věnuje jí veškerý svůj volný čas. Skládá pro kapelu hudbu k textům, které jí dává její tatínek Pepa Ondrejka nebo zhudební lidový text z knížek.

Jak už z koncertů znáte, miluje Slivovicu, ale protože na většinu koncertů řídí, tak si o Slivovici na koncertech pouze zpívá. Je to multi-instrumentalistka, která zahraje snad na každý hudební nástroj. Na koncertech ji převážně uvidíte za cimbálem nebo s kytarou. Když se ale přijedete podívat k nám do zkušebny, budete si připadat jako v hudebninách.

Hru na cimbál studovala soukromě u pana Lubomíra Valečky v Uherském Brodě a poté vystudovala konzervatoř P.J.Vejvanovského v Kroměříži u profesorky Růženy Děcké a Eduarda Tomaštíka. Na konzervatoři navštěvovala i vedlejší obor, hru na kontrabas u pana Miloslava Gajdoše.

Na kytaru chodila na DDM do Starého Města u Uh.Hradiště, poté se učila sama. Na ostatní nástroje se učí sama.

Radka pracuje v ZUŠ Luhačovice, kde učí hru na cimbál a vede školní cimbálovou muziku. Dále pracuje jako vedoucí hudebního oddělení na DDM Šikula v Uherském Hradišti, kde vyučuje hru na kytaru, cimbál a pořádá hudební tábor pro děti „Já nic, já muzikant“.

V současné době je Radka na mateřské dovolené.